Poważna sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Miechowskim – oświadczenia włodarzy samorządów

0
598

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Miechowskim jest coraz trudniejsza. W tej sprawie do mieszkańców zaapelowali samorządowcy – starosta Jacek Kobyłka i burmistrz Dariusz Marczewski.

Szanowni Mieszkańcu Powiatu Miechowskiego.

Sytuacja epidemiologiczna na Miechowszczyźnie staje się bardzo poważna. Niestety odnotowaliśmy poważne ogniska zakażeń w domach pomocy społecznej, a także w Szpitalu św. Anny w Miechowie. Jak wiemy, również inne jednostki niebędące pod zarządem Powiatu, borykają się z trudną sytuacją epidemiologiczną, w tym Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

Jako Starosta Powiatu Miechowskiego apeluję do Szanownych Mieszkańców o zachowanie wszelkich środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących obostrzeń. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Starosta
Jacek Kobyłka

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie z godziny 8.00 12 października 2020 r., liczba aktywnych zachorowań w Powiecie Miechowskim wynosi 99. W sumie od początku pandemii zakażonych zostało 187 osób, 87 zostało wyleczonych, a 1 osoba zmarła.

Dane aktualizowane są na bieżąco pod adresem internetowym WSSE strona internetowa WSSE


Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Gminy Miechów

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań oraz w celu ograniczenia ryzyka zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie Państwa i Państwa najbliższych zachęcam do ograniczenia wizyt w budynku Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie.

To wyjątkowo trudny czas dla nas wszystkich, jednak zachowanie środków ostrożności jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wywołującego chorobę COVID-19.  

Apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny. Przypominamy, że  wszystkie osoby wchodzące do Urzędu zobowiązuje się do stosowania środka odkażającego (dezynfekującego) – dostępnego na parterze w holu oraz do zakrywania ust i nosa.

 Rekomenduje się załatwianie spraw w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie poprzez:
– Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (E-PUAP),
– kontakt telefoniczny
– kontakt e-mail

Płatności można dokonywać poprzez Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta EBOI https://eboi.miechow.eu/eboi/ lub za pomocą bankowości elektronicznej (nr konta: KBS O/Miechów 17 8591 0007 0200 0013 8080 0008//).
Wszelkie wnioski/pisma podlegające załatwieniu w Urzędzie można składać za pośrednictwem wystawionej urny w przedsionku Urzędu.

KONTAKT DO URZĘDU – WYDZIAŁY I REFERATY
KONTAKT DO URZĘDU – ZAŁATW SPRAWĘ

Centrala Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie
tel.: 41 383 00 40, 41 383 10 03
fax: 41 383 23 78
e-mail: gmina@miechow.eu

Adres skrzynki ePUAP
Urząd Gminy i Miasta Miechów /5ke58ly9d6/skrytka

Kontakt z Burmistrzem
Dariusz Marczewski – Burmistrz Gminy i Miasta Miechów
tel.: 507 093 921
e -mail: dmarczewski@miechow.eu

Kontakt z Sekretarzem Gminy
Magdalena Walczak – Sekretarz Gminy Miechów
tel.: 533-828-814
e- mail: mwalczak@miechow.eu

/Dariusz Marczewski – Burmistrz Gminy i Miasta Miechów/

Miechów, 12.10.2020 r.