W poniedziałek 22 października 2018 r., w Miechowie doszło zderzenia kierującego motorowerem z samochodem dostawczym. Niestety kierujący skuterem w wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu kilka godzin po zdarzeniu. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku.

Do wypadku doszło około godz. 9:15 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z ul. Spacerową. Z wstępnych ustaleń przeprowadzonych przez policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący skuterem wjechał na krajową siódemkę z ul. Spacerowej, gdzie zderzył się z jadącym w kierunku Warszawy Fiatem Ducato. W wyniku zdarzenia kierujący skuterem, 41-letni mieszkaniec gm. Miechów, z ciężkimi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Kierujący fiatem, 62-letni mieszkaniec Krakowa, był trzeźwy, nie odniósł obrażeń ciała. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

To już 9 ofiara śmiertelna na drogach powiatu miechowskiego w tym roku. Do kierowców apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy. Wiemy, że do wypadku doszło podczas mgły.  Zwłaszcza teraz zmienna jesienna aura nie będzie sprzymierzeńcem kierowców ani pieszych. Pamiętajmy zatem aby odpowiednio dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. W tym okresie szczególnie ważne jest oświetlenie pojazdów. Warto zatem sprawdzić nie tylko działanie ale także ustawienie świateł. Ponawiamy także apel do pieszych o ostrożność i używanie elementów odblaskowych aby poprawić swoją widoczność na drodze dla innych uczestników ruchu i tym samym zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Niewielki element odblaskowy w wielu przypadkach może mieć decydujący wpływ na nasze bezpieczeństwo.

asp. szt. Marcin Jamroży