Setne urodziny Pani Teofili z Uliny Małej

0
190

W dniu 18 stycznia Wójt Gminy Lesław Blacha wraz z Kierownikiem USC Joanną Marczewską – Molendą odwiedzili Panią Teofilę Kitę, mieszkankę Uliny Małej, która obchodziła swoje setne urodziny. Z tej wyjątkowej okazji Wójt Gminy złożył Jubilatce serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia w zdrowiu i szczęściu, a także wręczył okolicznościowe listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz Burmistrza Gminy i Miasta Miechów Dariusza Marczewskiego.

Pani Teofila Kita urodziła się 15.01.1921 r. w Mostku. W 1946 roku wyszła za mąż za dużo starszego od siebie wdowca z czwórką dzieci, które wychowywała jak własne. Doczekała się 10 wnuków, 14 prawnuków i 9 praprawnuków. Po śmierci męża, kiedy dzieci założyły własne rodziny powtórnie wyszła za mąż za wdowca i zamieszkała w Przesławicach. Kiedy zmarł drugi mąż przeprowadziła się do Uliny Małej, do swojego brata Tadeusza. Po śmierci brata opiekę nad Panią Teofilą objął jego syn, Marek z rodziną. Natomiast stały kontakt utrzymuje cała rodzina z pierwszego i drugiego małżeństwa.

Według Pani Teofili receptą na dożycie tak sędziwego wieku jest systematyczna kontrola lekarska, dieta bogata w białko, mleko, owoce i warzywa oraz od czasu do czasu kieliszek dobrej nalewki.

Pani Teofili życzymy kolejnych lat życia w zdrowiu i pomyślności.