Solidarni ze sprzedawcami chryzantem

Stowarzyszenie "Rozwijamy pasje" wspiera sprzedawców chryzantem

0
150

W związku z ograniczeniami związanymi z epidemią COVID-19, organizacje pozarządowe, mogły zgłaszać zamiar bezpłatnego odbioru chryzantem od posiadaczy, którzy nie sprzedali kwiatów w okresie Wszystkich Świętych. Odebrane kwiaty miały ozdobić przydrożne kapliczki, pomniki pamięci, a także groby ważnych dla lokalnej społeczności osób.

Stowarzyszenie „Rozwijamy pasje” pozyskało w ten sposób kwiaty doniczkowe i cięte. Odebrane kwiaty zostały złożone na grobach żołnierzy na miechowskim cmentarzu. Udekorowane zostały przydrożne kapliczki i krzyże w Biskupicach, Komorowie, Kamieńczycach, Jaksicach, Przesławicach a także kilka w Miechowie. Wiele pięknych kwiatów trafiło do Kościoła w Przesławicach ozdabiając ołtarz oraz nowopowstałą Drogę Krzyżową.

To dla nas zaszczyt i przyjemność brać udział w tak wspaniałej inicjatywie. Z wielką chęcią odwiedziłyśmy i udekorowałyśmy ważne miejsca w naszej lokalnej społeczności. Szczególnie piękna okazała się nowa Droga Krzyżowa w Przesławicach, która powstała w 50 rocznicę powstania parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Przesławicach. Jest to wyjątkowo piękne miejsce a jednocześnie bardzo gustowne i skromne – stwierdza Ewa Majewska-Dudek, prezes stowarzyszenia.