Niedostosowanie prędkości do jesiennych warunków jazdy najczęstszym powodem kolizji

0
273

Z kroniki wydarzeń drogowych zebranej przez Komendę Powiatową Policji w Miechowie wynika, iż niedostosowanie prędkości do jesiennych, zmiennych warunków jazdy oraz niezachowanie odpowiedniego dystansu od poprzedzającego pojazdu, były najczęstszą przyczyną wynikłych zdarzeń drogowych.

20.10

Maków, kierujący pojazdem marki Łada nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu doprowadzając do zderzenia z Hondą a następnie Mazdą. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń. Sprawca ukarany mandatem karnym.

22.10

Strzeżów I, kierujący Renault nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Volkswagen doprowadzając do zderzenia. Kierujący trzeźwi, sprawca ukarany mandatem karnym.

23.10

Maków, kierujący Volvo podczas zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Chevrolet. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń, sprawca kolizji ukarany mandatem.                                                                                                                  

24.10

Moczydło, kolizja kierującego Renault z jeleniem.

25.10

Miechów, kierujący Manem wraz z naczepą nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego zjechał z drogi na środek ronda. Kierujący trzeźwy, ukarany mandatem karnym.

Miechów, mężczyzna ujęty na kradzieży sklepowej.

27.10

Cisia Wola, kierujący Iveco z naczepą nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący trzeźwy, nie doznał obrażeń ciała, ukarany mandatem karnym.

28.10

Antolka, kierujący Volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu doprowadzając do zderzenia z Nissanem, który to następnie w wyniku uderzenia najechał na poprzedzającego go Citroena. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała, sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

29.10

Chodów, kierujący Fiatem nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania doprowadzając do zderzenia z Mercedesem. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

30.10

Książ Wielki, kierująca Toyotą nie zachowała bezpiecznego odstępu od kierującej pojazdem marki Renault doprowadzając do zderzenia. Kierujące trzeźwe, sprawca kolizji ukarana mandatem karnym.

Janowiczki, kierująca Volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Iveciem doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujący trzeźwi, nie odnieśli obrażeń ciała. Kobieta ukarana mandatem karnym.

Charsznica, kierujący Volkswagenem w sposób niezgodny z przepisami zaparkował pojazd na chodniku nie zabezpieczając go, w wyniku czego pojazd stoczył się uszkadzając tablicę informacyjną.

31.10

Książ Wielki, kierujący Peugeotem nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z  naczepą pojazdu marki Scania. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

Maków, kierujący Oplem podczas omijania pojazdu marki Audi, który zatrzymał się na jezdni celem wykonania manewru skrętu w lewo, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Nie doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący Oplem został przewieziony do szpitala, gdzie nie stwierdzono uszkodzenia ciała.

Książ Wielki, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący Mercedesem, nie posiadający uprawnień do kierowania.

01.11

Wielkanoc, kolizja kierującego Audi z psem.

02.11

Falniów, kierujący Manem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu doprowadzając do zderzenia z Volkswagenem, którego kierujący oczekiwał na możliwość wykonania manewru skrętu w lewo. Kierujący trzeźwi, sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

Witowice, kierujący Oplem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu jednocześnie nie dostosowując prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z poprzedzającym pojazdem marki Mazda, którego kierujący doznał złamania obu nadgarstków oraz przedramienia.

 03.11

Moczydło, kierujący Toyotą nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo.

Bryzdzyn, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący rowerem w stanie nietrzeźwości.

04.11

Klonów, kolizja z dzikiem.

06.11

Kamionka, kierujący Volkswagenem oraz kierująca Fiatem nie zachowali należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania doprowadzając do zderzenia lusterkami obu pojazdów. Kierujący ukarani mandatami karnymi.

Antolka, kierujący Mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

07.11

Antolka, kierujący Audi przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierująca Jeepem przekroczyła dozwoloną prędkość o 54 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierujący Suzuki przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierujący Volvo przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Antolka, zatrzymany do kontroli kierujący Renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h, ponadto wbrew zakazowi wykonał manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych.

08.11

Pojałowice, kolizja kierującego Hyundaiem z sarną.

09.11

Miechów, kierujący Dafem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Renault doprowadzając do zderzenia. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.