Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w SP w Książu Wielkim

0
175

5 listopada 2020r. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, w Szkole Podstawowej w Książu Wielkim odbyły się zajęcia czytelnicze dla dzieci w klasie 1 i 2. W tym wyjątkowym dniu uczniowie  przebrali się za ulubione postacie bajkowe.

Głośne czytanie książek, konkursy, quizy i zagadki odbyły się na auli szkolnej z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa. Bogata wyobraźnia zaprowadzała uczniów do zaczarowanych krain bajek i baśni. Pani Ewa czytała fragmenty bajek a uczniowie bez problemu odgadywali ich tytuły. Mali przyjaciele udowodnili, że słuchanie baśni i bajek jest ciekawą i pasjonującą przygodą. Wykazali się znajomością treści bajek poprzez rozwiązywanie zagadek, odpowiadali na pytania, wykonywali zadania i wspaniale rozpoznali tytuły w zabawie kalambury. Nie zabrakło również zabawy ruchowej prowadzonej przez panią Magdalenę, w której uczniowie podzieleni na grupy musieli odszukać jak najwięcej ilustracji związanych ze swoją bajką. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości.

Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do promowania czytelnictwa i rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych, poprzez poznawanie nowych historii oraz odkrywanie starych i znanych bajek i baśni.

Bo jak to powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”, dlatego też, mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek i ufamy, że uczniowie najmłodszych klas będą aktywnymi czytelnikami.