Aktualna sytuacja epidemiologiczna w DPS-ach

0
458

Sytuacja epidemiologiczna w domach pomocy społecznej w Powiecie Miechowskim na dzień 27 października, jak przyznają dyrektorzy placówek, wśród których zebrane zostały aktualne dane, jest trudna, ale jak zapewniają, pomału stabilizuje się.

W DPS „Betania” w Miechowie zanotowano od początku 11 zgonów, z czego 9 tzw. covidowych oraz 2 z innych przyczyn. Na 60 mieszkańców, obecnie 31 jest zakażonych. Personel powoli wraca do pracy. Pensjonariuszy aktualnie obsługuje 24 pracowników plus 8 wolontariuszy. Na zwolnieniach lekarskich pozostaje jeszcze 9 pracowników, z czego 6 ze względu na zakażenie koronawirusem.

W DPS przy ul. Warszawskiej zanotowano 2 zgony z powodu Covid-19 plus 1 zgon bez badania na Covid. Na 88 przebadanych pensjonariuszy, koronawirusa wykryto u 79. Wśród personelu zakażonych jest 22 osoby.

W DPS Mianocice zmarło 3 mieszkańców z powodu Covid-19. Dotychczas koronawirusa wykryto u 6 podopiecznych, 2 oczekuje jeszcze na wynik. Wśród pracowników wynik dodatni uzyskały 4 osoby, 2 oczekuje na wynik. Wszyscy pensjonariusze i pracownicy będą przebadani (wymazywani) w najbliższy piątek.

W DPS „Caritas” w Charsznicy do tej pory koronawirusa wykryto u 2 pracowników. Zostali oni niezwłocznie wyłączeni z pracy. Podopieczni nie wykazują objawów zakażeń. W najbliższym czasie planowane jest przebadanie pozostałych pracowników.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa