Puchar dla zwycięzcy "Charytatywnej Dychy" wręcza wicestarosta Paweł Osikowski

100 osób w stanęło na starcie niedzielnego (4 października) miechowskiego biegu „Charytatywna Dycha”. Temu wydarzeniu, które zgromadziło wiele pokoleń miłośników biegania i aktywnego tryby życia, przyświecał szczytny cel jakim jest wsparcie Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej. Fundatorami nagród pieniężnych i pucharów dla najlepszych były samorządy – Powiatu Miechowskiego oraz Urzędu Gminy i Miasta Miechów.

Warunkiem uczestnictwa w „Dysze” była dobrowolna wpłata na konto Hospicjum, 50 zł i więcej. Bieg wystartował spod Szkoły Podstawowej Nr 1 i wiódł 10-kilometrową ścieżką rowerową do lasu Chodówki i z powrotem do boiska Liceum Ogólnokształcącego, gdzie zlokalizowana została meta.

Najlepsi z rąk wicestarosty miechowskiego Pawła Osikowskiego i wiceburmistrza Andrzeja Banaśkiewicza otrzymali puchary i bony na zakup sprzętu sportowego. A byli to: Daniel Kowal przed Grzegorzem Czarneckim i Piotrem Tkaczewskim. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Katarzyna Grzyb przed Anną Brzezińską i Moniką Kornobis. Były również puchary dla poszczególnych kategorii wiekowych, a dla wszystkich dyplomy, wejściówki na krytą pływalnię w Miechowie i medale. Jednak nie wynik tego dnia był najważniejszy, ale znakomita atmosfera, przepełniona duchem sportowym i chęcią wspomożenia miechowskiego Hospicjum.

Krzysztof Capiga
fot. A. Gąciarz