Wystartował Jesienny Festiwal Sportu i Zdrowia

0
252

Mimo niesprzyjającej pogody, rzęsistego deszczu i dokuczliwego już chłodu, 1 października z boiska Szkoły Podstawowej Nr 1 wystartowała grupa 79. uczestników I Miechowskiego Marszu Tafisa, który zainaugurował Jesienny Festiwal Sportu i Zdrowia.

Nie chodziło o rywalizację, lecz o promocję ruchu na świeżym powietrzu i cieszącego się coraz większą popularnością Nordic Walkingu. Każdy ze startujących, a przedział wiekowy był urozmaicony, od młodzieży szkolnej po seniorów, po pokonaniu dystansu pokrzepił się gorącym posiłkiem oraz brał udział w loterii fantowej. Inicjator tego wydarzenia – Janusz Masłowski z TKKF i ambasador Głosu Seniora wspomniał, iż jest ono wpisane w XXVI edycję Sportowego Turnieju Miast i Gmin oraz XII Światowego Marszu Tafisa.

Pozdrawiając uczestników, maszerujących wystartował starosta miechowski – Jacek Kobyłka w towarzystwie radnej powiatu (dyr. CKiS) Sylwii Sucheckiej i wiceburmistrza Andrzeja Banaśkiewicza. A już w sobotę 3 października w ramach Jesiennego Festiwalu Sportu i Zdrowia o godzinie 16 pod miechowską „Jedynką” spotkają się miłośnicy marszu z pieskiem tzw. DogTrekkingu.