Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie już po raz IX wzięła udział w Narodowym Czytaniu

0
270

Pierwsza edycja Narodowego Czytania odbyła się po raz pierwszy w murach jeszcze starej siedziby biblioteki. Imprezy te odbywały się z udziałem licznych gości zaproszonych do biblioteki.

Czytelnicy wspaniale czytali promując polską literaturę, która łączy wszystkie pokolenia. Z roku na rok przybywało coraz więcej czytających. W obecnym roku grono to się powiększyło i edycja ta uzyskała coraz to większą aprobatę w środowisku.

Tegoroczne czytanie w bibliotece „Balladyny” Juliusza Słowackiego rozpoczął gospodarz gminy – Wójt Jan Zbigniew Basa. Fragmenty „Balladyny” czytali pięknie również pracownicy biblioteki oraz zaproszeni goście: Starostowie Powiatu Miechowskiego – Jacek Kobyłka i Paweł Osikowski wraz z pracownikami – sekretarz Marią Sztuk i skarbnik Teresą Florek, Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego Krzysztof Świerczek, Członek Zarządu Powiatu Rafał Pawlik, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kępiu Paulina Małkowska i pracownicy, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie i LO Miechów.

– Wszystkim serdecznie dziękuję za pięknie przeczytane fragmenty Balladyny” i promowanie literatury polskiej w tak ważnym okresie Polaków. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znów się zobaczymy w szerszym gronie.

Z podziękowaniem
Bożena Tabor – dyrektor biblioteki