Stulecie urodzin świętego Jana Pawła II – Patrona Szkoły Podstawowej w Książu Małym

0
671

18 maja 2020 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Książu Małym przeżywała 100 rocznicę urodzin swojego Patrona – Jana Pawła II. Ze względu na ograniczone możliwości związane z epidemią i brakiem możliwości spotkania, święto to obchodzono za pomocą środków społecznościowych.

Wspólnie z Beatą Krochmal uczniowie przygotowali dar serca dla swojego Patrona. Były to laurki okolicznościowe, prace plastyczne poświęcone osobie Ojca Świętego, makiety Kościoła oraz wiersze dedykowane postaci Patrona. Nie zabrakło też utworów muzycznych wykonanych przez naszych młodych muzyków dedykowanych św. Janowi Pawłowi II.

W tygodniu poprzedzającym urodziny, uczniowie klasy VII razem z panią Beatą prowadzili przez Internet wspólną modlitwę różańcową za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Modlili się o ustanie epidemii, zdrowie dla chorych i wszelkie łaski dla uczniów oraz nauczycieli na ten trudny czas. Wymownym akcentem  obchodu  tego papieskiego święta było wspólne zapalenie światełka do nieba 18 maja o godz. 20:00 i wspólna modlitwa do Patrona Szkoły.

Poniżej przedstawiamy prace wykonane przez uczniów SP Książ Mały.