Pojazd bojowy dla OSP Nieszków

0
1009

Staraniem władz Powiatu Miechowskiego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, wójt Marty Vozsnak wraz z Radą Gminy Słaboszów, OSP Nieszków pozyskało pojazd bojowy. Choć nie jest on nowy, bo 15 letni, ale swym wyglądem i wyposażeniem nie odstaje zbytnio od najnowszych. Pojazd służył do celów reprezentacyjnych i ćwiczebnych w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie i na liczniku ma niecałe 38 tys. km.

W przekazaniu auta ochotnikom z Nieszkowa, które odbyło się w poniedziałek 25 maja 2020 r., uczestniczyli: starostowie miechowscy – Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski, przewodniczący Rady Powiatu – Krzysztof Świerczek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu i słaboszowski prezes gminny OSP -Stanisław Krawiec, wójt Marta Vozsnak, komendanci KP PSP – mł. bryg. Michał Majda, st. kpt. Mariusz Idzik, prezes OSP Nieszków – Stanisław Nowak i dh Henryk Janus.

Komendant Majda podkreślał, że samochód jest w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym.  Do historii jednostki nawiązał Stanisław Krawiec wspominając, że do tej pory strażacy z Nieszkowa użytkują 35-letni pojazd.

Należy podkreślić, iż gmina Słaboszów jest drugim samorządem po powiecie miechowskim, który wsparł największą kwotą zakup nowego samochodu dla KP PSP Miechów, który w jednostce ma się pojawić po wakacjach.

Krzysztof Capiga