Z kroniki KPP Miechów

0
660

22.02

Podmiejska Wola, kierująca Renault nie zachowała należytej ostrożności i na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem zjeżdżając do przydrożnego rowu. Kierująca trzeźwa, nie doznała obrażeń, została ukarana mandatem karnym.

23.02

Gołcza, 45 letni mężczyzna kierujący skuterem przewrócił się podczas jazdy, w celu udzielenia pomocy zatrzymał się przejeżdżający policjant. Jak się okazało, kierujący skuterem znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Moczydło, kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków jazdy w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył czołowo w prawidłowo jadący pojazd m-ki Ford. Brak rannych, sprawca ukarany mandatem karnym.

24.02

Miechów, kierujący Volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i odstępu od poprzedzającego go pojazdu m-ki Volkswagen doprowadzając do zderzenia. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Antolka, kierujący Renault przekroczył dozwoloną prędkość o 43 km/h

25.02

Antolka, kierujący Citroenem przekroczył dozwolona prędkość o 51 km/ h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierujący Toyotą przekroczył dozwolona prędkość o 54 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierująca Renault przekroczyła dozwolona prędkość o 59 km/h, zatrzymano prawo jazdy ukarano mandatem karnym.

Książ Wielki, zatrzymano do kontroli drogowej kierującego rowerem w stanie po użyciu alkoholu.

Książ Mały, zatrzymany mężczyzna poszukiwany celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Przybysławice, zatrzymany nietrzeźwy kierujący Fiatem, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

26.02

Antolka, kierujący Peugeotem nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z drugim Peugeotem. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Antolka, kierujący Fordem przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem karnym.

Miechów, kierujący Daewoo wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu pojazdem m-ki Opel, doprowadzając do zderzenia. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Książ Wielki,  zatrzymany mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

27.02

Marcinowice, zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o kierowanie pojazdem marki Skoda znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wcześniej został ujęty przez osobę postronną.

Zagaje Smrokowskie, funkcjonariusze operacyjni KPP w Miechowie zatrzymali dwóch mężczyzn dokonujących kradzieży paliwa z terenu budowy gazociągu.

28.02

Miechów, kierujący Fordem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył Skody , bez obrażeń. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Wymysłów, w wyniku pracy operacyjnej zatrzymano mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Miechów, kierujący Mitsubishi na łuku drogi uderzył w zaparkowany pojazd m-ki Saab, nadepnie w pojazd m-ki Skoda, który w wyniku zderzenia uderzył również w zaparkowany pojazd m-ki BMW.  

29.02

Wielki Dół, mężczyzna kierujący Volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem m-ki Volkswagen. Volkswagenem podróżowało małżeństwo wraz z dwojgiem dzieci. Kobieta doznała ogólnych obrażeń ciała. Sprawca ukarany mandatem karnym.

01.03

Antolka, kierujący Hyundaiem przekroczył dozwoloną prędkość o 78 km/h oraz nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Ukarany mandatem karnym.

Miechów, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący Renault, będący w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymano prawo jazdy.

Kozłów, zatrzymany do kontroli mężczyzna kierujący rowerem w stanie nietrzeźwości.

Kozłów, zatrzymany do kontroli drogowej 14 letni kierujący Simsonem, nie posiadający uprawnień do kierowania.

03.03

Wielki Dół, kobieta kierująca Kia zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym subaru a następnie uderzyła w forda. Uczestnicy nie doznali obrażeń. Kobieta ukarana została mandatem karnym. W czasie likwidacji zdarzenia, kierujący Hyundaiem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu m-ki Kia, w wyniku czego najechał na jego tył. Kierujący Hyundaiem ukarany został mandatem karnym.

Charsznica, kierujący autobusem włączając się do ruchu wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi m-ki Opel. Nikt nie doznał obrażeń, sprawca ukarany mandatem karnym.

Antolka, kierujący Fiatem przekroczył dozwolona prędkość o 32 km/h, ujawniono również rozbieżność stanu licznika z danymi w systemie ewidencji pojazdów.

04.03

Poradów, ujęty przy próbie kradzieży obywatel Ukrainy .

05.03

Miechów, zatrzymany do kontroli drogowej kierujący Fiatem w stanie po użyciu alkoholu, zatrzymano prawo jazdy.

Głogowiany Wrzosy, kierujący Volkswagenem przekroczył dozwolona prędkość o 56 km/h. zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem.

Kozłów, zatrzymany mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

06.03

Bryzdzyn, kierujący BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h, zatrzymano prawo jazdy.

Antolka, podczas kontroli drogowej, w pojeździe m-ki Fiat ujawniono rozbieżność między wskazanym stanem licznika a danymi w systemie ewidencji pojazdów.

mł. asp. Ewelina Piech