Nowy lekki ciągnik do utrzymania chodników i poboczy powiatowych

0
508

Tegoroczna zima objawiła się we wtorek 3 grudnia. Na drogi powiatu miechowskiego wyjechały pługopiaskarki, ale nie tylko. Dzięki decyzji Zarządu Powiatu Miechowskiego, Zarząd Dróg Powiatowych wzbogacił się o nowy sprzęt do utrzymania chodników i poboczy powiatowych.

Został zakupiony nowy mały ciągnik komunalny LS R60, Model S4G-L, o wadze 1825kg z silnikiem Mitsubishi. Zakup był korzystny nie tylko z uwagi na zabezpieczenie potrzeb drogowych powiatu. Cena ciągnika była atrakcyjna, bowiem, choć jest nowy, wyprodukowany został w 2015 roku. Z tego też tytułu jego cena była niższa o około 30 tys. zł.

Do pojazdu zakupiony został nowy osprzęt do zimowego utrzymania chodników i poboczy – tuz oraz podpinany do niego lekki pług strzałkowy, szer. 2020 mm (producent METAL – TECHNIK Łomża) oraz posypywarka (piaskarka) 550kg z podłogą wibracyjną, typ 380/550, rok prod. 2018 (producent DEXWAL). Cały zestaw kosztował około 100 tys. zł.

Nowy ciągnik będzie służył również poza okresem zimowym. Po dokupieniu dodatkowego osprzętu, będzie również używany do wykaszania poboczy przy drogach i chodnikach powiatowych.