Dąb Bartek i inne atrakcje na trasie wycieczki uczniów z Książa Wielkiego

0
1549

11 czerwca 2019 r., a więc tuż przed wakacjami klasa 2 i 3 wraz z wychowawcami Lidią Żurawską i Magdaleną  Szyniec wybrała się na wycieczkę do Zagnańska koło Kielc.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był „Dąb Bartek”, którego znaliśmy jedynie z ilustracji. Lekcja przyrody na żywo była dużo ciekawsza. Podziwialiśmy wielkość i olbrzymie konary ”Bartka”, który jak na swój wiek trzymał się znakomicie. Miejmy nadzieję, że dzięki wsparciu człowieka postoi następne 700 lat.

Później odwiedziliśmy KOMPLEKS – „ŚWIĘTOKRZYSKA POLANA”, w którym było wiele atrakcji.

Najpierw wybraliśmy „Krainę Zabawy” – czyli olbrzymie dmuchańce. Wszystkie utrzymane  w charakterze podwodnego świata, czyli ogromny ruchomy statek, który kołysze się, jakby płynął po morzu, gigantyczna zjeżdżalnia Delfin o wysokości 10 metrów, kule „Wipe out”, karuzela z ośmiornicą oraz wiele innych. Co tam się działo!!!-SZAŁ

Następnie przeszliśmy do „Oceaniki”.

Oceanika to miejsce, w którym zgromadzono  zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania. Zwierzętom odtworzono warunki, w jakich występują w swoim naturalnym środowisku. W niektórych akwariach znalazły się też okazy, które można podziwiać jedynie w zbiornikach akwarystycznych.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały, zachwycone oglądały i robiły pamiątkowe zdjęcia.