Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej w Książu Wielkim

0
2246

Dzień 8 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Książu Wielkim od samego rana był dniem szczególnym. Na korytarzach i w salach lekcyjnych można było zauważyć chłopców z kwiatami, którymi obdarowywali swoje panie nauczycieli oraz koleżanki z okazji ich święta – Dnia Kobiet. Z tej okazji także uczniowie klasy szóstej pod opieką wychowawcy Elżbiety Bałazy przygotowali uroczysty apel.

Kochająca, olśniewająca, interesująca, elegancka, tajemnicza to tylko niektóre określenia kobiety jakimi szóstoklasiści rozpoczęli przedstawienie poświęcone płci pięknej. Były wiersze i scenki kabaretowe o kobietach i dla kobiet oraz pokaz siedmiu typów kobiecości w wykonaniu męskiej części klasy. Wiele emocji wzbudziły parodie kobiety eleganckiej, romantycznej, niezależnej, macierzyńskiej, artystki, naturalnej i nauczycielki. Chłopcy w odpowiednio dobranych strojach prezentowali się znakomicie. Na scenie zabrzmiały także piosenki „Babę zesłał Bóg”, „Bo z dziewczynami”, „Małgośka”, „Szukaj mnie” w wykonaniu młodych artystów. Nie zabrakło także tańca do utworu „Mama Mia”.

Szóstoklasiści piosenką wyśpiewali życzenia wszystkim Paniom, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli symboliczne kwiaty.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Edyta Sychowska złożyła serdeczne życzenia kobietom oraz podziękowała uczniom klasy szóstej za ciekawy występ.