II. edycja koncertu pn. „Wiosna w operetce w na Ziemi Miechowskiej” cieszyła się podobnym powodzeniem, jak w ubiegłym roku. – Drugi raz staje się w Małopolsce tradycją – zauważył wicemarszałek małopolski Wojciech Kozak.

W sobotę 24 marca 2018 r. uczestników witał starosta Marian Gamrat, pomysłodawca koncertu, który razem z Fundacją Instytut Wsparcia Społecznego w Dosłońcu był współorganizatorem artystycznego wydarzenia. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Mecenatu Małopolski.

Sala konferencyjna hotelu „Mercure” w Dosłońcu w gminie Racławice była wypełniona po brzegi. Wśród publiczności dominowały panie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich i członkowie Uniwersytetu III Wieku, ale nie zabrakło samorządowców, urzędników administracji terenowej i miłośników pięknych głosów, melodii i tekstów.

Ponad dwugodzinny koncert wypełniły popularne pieśni operetkowe i operowe, w tym również wpadające w ucho melodie Straussów, w wykonaniu artystów scen śląskich i krakowskich. Przed miechowską publicznością zaprezentowali się: sopranistka Justyna Dyla, tenorzy – Oskar Jasiński, Marek Wiatr i Witold Wrona oraz Krzysztof Sebastiański, Włodzimierz Skalski i Kamil Zdebel – baryton. Artystom akompaniowała Katarzyna Rzeszutek. Zabrzmiały znane melodie i teksty, m.in. z Ptasznika z Tyrolu, My Fair Lady, Barona cygańskiego, O sole mio, Traviatty i pieśni Jana Kiepury.

W drugiej części koncertu wystąpiła Festiwalowa Orkiestra Johanna Straussa z Katowic pod batutą Małgorzaty Kaniowskiej, która zaprezentowała skoczne kompozycje Straussów, w tym słynny marsz Radetzky’ego. Pełną humoru i swady konferansjerkę prowadził Rafał Jędrzejczyk, aktor Starego Teatru i Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Artyści bisowali, a publiczność nagrodziła występujących długimi i rzęsistymi brawami.

Ryszard Nasada, rzecznik prasowy starostwa
fot. K. Capiga – MIECHOWSKI.PL