VII Wieczór Seniora w Książu Wielkim

0
7529
Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Książu Wielkim
Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Książu Wielkim

W niedzielę 28 stycznia 2018 roku Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Książu Wielkim zorganizowało już po raz siódmy Wieczór Seniora. Wydarzenie to łączyło miejscowe pokolenia poprzez część artystyczną, którą na przemian przeplatały motywy bożonarodzeniowe, patriotyczne z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, humorystyczne, ale też wyrażające wdzięczność babciom i dziadkom z okazji ich święta. Na akordeonie akompaniował Wiesław Kopeć.

Były życzenia i słowa wdzięczności dla przybyłych gości. Ksiądz wikariusz Wojciech Piątkowski wspomniał, iż bliskość drugiego człowieka powinna być dla każdego niezwykle ważna, bo nawet mieszkając w złotym pałacu, ale w samotności, byłoby nam zwyczajnie smutno i źle. Dlatego ubolewał, iż w dzisiejszych czasach coraz bardziej ludzie zamykają się w swych zaciszach domowych, a żywe kontakty międzyludzkie zastępowane są przez najnowocześniejsze zdobycze techniki takie jak telewizor, internet itp.

Radość i śpiew towarzyszył seniorom podczas świętowania w Książu Wielkim. Stoły wypełniły wypieki przygotowane przez organizatorów i gospodarzy wieczoru – Koło Gospodyń Wiejskich.