Tragiczne wypadki podczas prac polowych… dwie osoby nie żyją

0
13982

W środę 21 września 2016 r. na terenie gminy Kozłów doszło do tragicznego wypadku podczas wykonywania prac polowych. Śmierć poniósł 57-letni mężczyzna przygnieciony ciągnikiem rolniczym. Kilka dni wcześniej w gminie Charsznica zginęła kobieta, także przyciśnięta przez traktor.

O wypadku Komenda Powiatowa Policji w Miechowie została powiadomiona w środę 21 września 2016 r. około godziny 10:30. Z wstępnych ustaleń przeprowadzonych na miejscu zdarzenia wynika, że ciągnik rolniczy C-340 z przyczepionym pługiem wywrócił się na nierównym terenie przygniatając traktorzystę. W wyniku zdarzenia na miejscu śmierć poniósł 57-letni mieszkaniec gminy Kozłów.

Niestety nie był to pierwszy tak tragiczny wypadek w tym sezonie. Kilka dni wcześniej, w piątek 16 września, na terenie gminy Charsznica także doszło do śmiertelnego wypadku. Tam podczas zbioru kapusty śmierć poniosła 50-letnia mieszkanka Miechowa, która również została przygnieciona przez ciągnik rolniczy.

Okoliczności i przyczyny tych wypadków będą ustalane podczas prowadzonego postępowania przygotowawczego. Niestety jednak analiza zaistniałych wcześniej zdarzeń wskazuje, że częstą przyczyną takich wypadków jest błąd człowieka. Prosimy o rozwagę i zachowanie ostrożności podczas wykonywanych prac polowych.

st. asp. Marcin Jamroży