Kopali grób uprowadzonemu 26-latkowi

0
2143

13 kwietnia 2020 r. w godzinach popołudniowych, w miejscowości Książ Wielki doszło do uprowadzenia 26- latka. Mężczyzna znajdował się w pustostanie gdy weszło do niego czterech, w większości znanych mu mężczyzn.

26- latek został pobity, wyprowadzony z budynku i umieszczony w bagażniku samochodu, którym przewieziono go w „szczere pola”. Sprawcy zabrali mu telefon, grozili śmiercią, kazano mu kopać grób, co też zaczął robić gołymi rękami pomagając sobie kamieniem. Z uwagi, że ziemia była twarda i dół nie powiększał się, napastnicy przewieźli go do lasu, gdzie był przez nich bity pięściami i kopany. Mężczyźni odjechali pozostawiając 26- latka w nieznanym mu miejscu, nie wiedząc, że posiada on przy sobie drugi telefon, z którego zadzwonił na numer alarmowy.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji podjęli intensywne działania, w wyniku których zatrzymali wszystkich sprawców, mieszkańców powiatu miechowskiego, w wieku od 21 do 27 lat. Sąd wobec mężczyzn wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu. Będą odpowiadać min. za pozbawienie wolności i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia. Motywy działania sprawców  będą wyjaśniane w trakcie postępowania.

/KPP Miechów/