Niecodzienna lekcja fizyki i chemii w Książu Małym

0
668

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Książu Małym 11 marca 2020 r. poprzez obserwację i zabawę odkrywali tajniki fizyki i chemii. Grupa Zaelektryzowani zaprosiła uczniów na niecodzienną lekcję pt: „ Fizyka wszędzie styka”.

Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla wszystkich.

Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi. Wśród nich znalazły się: wybuchowa zabawa z wodorem, tworzenie chmury w szklanym balonie, czy łączenie wrzątku z ciekłym azotem.

Najbardziej spektakularnym doświadczeniem było napełnienie balonu wodorem i jego kontrolowany wybuch.

Śmieszną zabawą z udziałem uczniów było napełnianie balonów helem, i tutaj uczniowie Kacper Sęk i Julia Szafirska mieli możliwość mówić i śpiewać zmienionym głosem.

Uczniowie Oliwia Michta, Krzysztof Bazanek i Kacper Zając poddani zostali „kolorowemu testowi” Ridleya Stroopa służącemu do mierzenia koncentracji i podzielności uwagi.

Prowadzący pokaz zwracali uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy wykonywaniu doświadczeń. Na zakończenie spotkania panowie otrzymali od uczniów gromkie brawa. Doświadczenia i eksperymenty bardzo się wszystkim podobały, była to interesująca i niecodzienna lekcja.