Najpopularniejsze usterki w iPhone. Zobacz, z jakimi uszkodzeniami walczy profesjonalny serwis

0
110

Apple to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek drobnej elektroniki użytkowej. Urządzenia z charakterystycznym logo na korpusie są synonimem prestiżu oraz pierwszorzędnej funkcjonalności. Niestety, tego typu nowoczesne telefony komórkowe narażone są na wiele usterek mechanicznych. Zastanawiasz się nad zakupem iPhone? Prezentujemy listę najdelikatniejszych komponentów.

Serwis iPhone to przede wszystkim rozbicia. Sprawdź, gdzie mogą występować takie usterki

Mechaniczne uszkodzenie wyświetlacza to zdecydowanie najpopularniejsza usterka, która nęka nie tylko posiadaczy urządzeń marki Apple, ale również innych renomowanych producentów. Ekran w nowoczesnych smartfonach należy do największych i najmniej wytrzymałych komponentów. Jego rozbicie może być spowodowane upadkiem, silnym uderzeniem czy niewłaściwym użytkowaniem podczas skrajnie niskich bądź niezwykle wysokich temperatur. Charakterystyczny efekt pajęczynki powstaje jednak nie tylko na froncie. Uszkodzony może zostać również tył urządzenia. Zwłaszcza w przypadku najnowszych serii zaprezentowanych przez hegemona z Cupertino. Wszystkie modele począwszy od iPhone 8 posiadają szklane wykończenie klapki ochraniającej baterię. Jest to zabieg nie tylko estetyczny, ale również poprawiający funkcjonalność telefonu. Taka obudowa umożliwia bezprzewodowe ładowanie nowoczesnej elektroniki. Na pęknięcie narażony jest również moduł aparatu fotograficznego, który z premiery na premierę nabiera coraz większych rozmiarów.

Kabel od ładowarki kajdankami dla Twojego telefonu? Serwis iPhone temu z pewnością zaradzi!

Na stoły doświadczonych techników trafiają nie tylko roztrzaskane wyświetlacze i klapki. Usterki mechaniczne równie często dotykają akumulatory. Wadliwa bateria o bardzo słabej kondycji potrafi zdecydowanie uprzykrzyć codzienną eksploatację nowoczesnego urządzenia. Profesjonalny serwis iPhone, taki jak chociażby Telefonarium, potrafi wymienić tego typu komponent w zaledwie kilkanaście minut. I to w każdym modelu z nadgryzionym jabłkiem w logo!

Drobna elektronika znajdująca się wewnątrz urządzenia iPhone również wymaga serwisowania

Kosztowne uszkodzenia mechaniczne, które powstają zazwyczaj w przypadku nieodpowiedniego użytkowania drogiego sprzętu, to bez dwóch zdań najpopularniejsze awarie zgłaszane do serwisów. Warto jednak pamiętać również o drugiej grupie usterek. Delikatne, wewnętrzne komponenty także mogą nieoczekiwanie odmówić posłuszeństwa. Renomowane centra naprawcze proponują więc serwis przycisków włączania, klawiszy bocznych czy nawet głośników i mikrofonów rozmów.