Dlaczego leczenie krzywego zgryzu jest takie ważne? Poznaj zdanie ekspertów na temat zabiegów ortodontycznych

0
134

Mało kto autentycznie lubi chodzić do dentysty. Wizyta w gabinecie stomatologicznym często kojarzy się z dotkliwym cierpieniem – zapewne z tego powodu sporo osób rezygnuje z leczenia pozornie drobnych, nieszkodliwych przypadłości. Tymczasem długofalowe konsekwencje wrodzonych wad szczękowo-twarzowych mogą być znacznie poważniejsze, niż to się na pierwszy rzut oka wydaje. Dlatego lekarze oraz specjaliści zajmujący się stomatologią przypominają, aby nie lekceważyć nawet najmniejszych problemów. Leczenie ortodontyczne pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemności.

Nieprawidłowo ustawione zęby trudniej doczyścić. Przez to są bardziej narażone na próchnicę

Modelowy, idealnie prosty uśmiech w przyrodzie praktycznie nie występuje. Każdy człowiek ma unikalną konstrukcję szczęki oraz zębów, co niewątpliwie ma swój urok. Jednak z czysto zdrowotnego punktu widzenia wszelkie odstępstwa od normy należy zwalczyć tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Zbyt daleko cofnięta lub wysunięta względem kości szczękowych żuchwa, wychylenie przednich zębów w kierunku ust czy zbyt ciasno rozstawione zęby… To tylko część problemów, które z czasem powodują znacznie poważniejsze, boleśniejsze przypadłości – od próchnicy, przez nadwyrężenie mięśnia żwaczy, aż po dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych. Kompleksowa diagnostyka jest konieczna, aby ustalić właściwe, indywidualnie zaordynowane leczenie. Do tego niezbędne są właściwe materiały ortodontyczne, żeby wymienić tylko różnego rodzaju wypełniacze oraz aplikatory. Osoby, które obawiają się pozostawienia brzydkich śladów po zakończeniu całej procedury, mogą spać spokojnie. Dziś dentyści mają znacznie więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej.

Współczesne materiały ortodontyczne są praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych zębów

Eksperci reprezentujący firmę LUBDENT przekonują, że kwestie dopasowania wizualnego nie stanowią dziś szczególnie trudnego wyzwania. Wystarczy zastosować odpowiednie narzędzia oraz preparaty, aby pacjent zyskał uśmiech jak z żurnala. Kwestie estetyczne dla wielu osób są co najmniej równie istotne, jak stan zdrowia całej jamy ustnej. Tutaj bardzo ważne jest, aby stomatologowie zajmujący się leczeniem ortodontycznym mieli dokładne rozeznanie w dostępnych materiałach i nie bali się stosowania nowych produktów. Stały rozwój zawodowy wymaga od nich nie tylko poszerzania wiedzy teoretycznej, ale także zdobywania nowych umiejętności oraz wdrażania udoskonalonych procedur. Dentyści dysponujący materiałami ortodontycznymi mogą poprawić jakość oraz komfort wykonywanych przez siebie zabiegów. Z korzyścią dla pacjenta, a także własnej działalności.