W wielkoksiąskiej szkole świętowali Dzień Kobiet

0
532

Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się,
czy dobrze jest czy może jest, może jest już źle…

Międzynarodowy Dzień Kobiet od blisko wieku świętowany w dniu 8 marca na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych – a ustanowiono go dla upamiętnienia walki kobiet o prawa polityczne i ekonomiczne. Warto pamiętać, że święto płci pięknej obchodzono już w starożytnym Rzymie.

6 marca to święto zostało uczczone przez uczniów z ZSP w Książu Wielkim. Panowała w tym dniu wyjątkowa atmosfera. Uczniowie klasy 6a pod opieką wychowawcy Joanny Wiorek przygotowali dla każdej damy słodką niespodziankę. Wszystkie panie, te dorosłe i te całkiem malutkie, zostały powitane rano słodyczami-ciasteczkami i cukierkami. Za sprawą konkursu SU (pod opieką Urszuli Szumerowskiej) ubrani w muchy lub krawaty chłopcy prezentowali się wyjątkowo elegancko. Dziewczęta również porzuciły zwykłą szkolną odzież i założyły szykowne sukienki lub spódniczki.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Kobiet była uroczysta akademia przygotowana przez klasę 6a pod opieką wychowawcy. Wszystkie panie wysłuchały kilku informacji na temat historii święta oraz obejrzały część artystyczną, składającą się z wierszy i piosenek. Chłopcy z 6a zaprosili zgromadzonych do krótkiej wędrówki przez wieki, przedstawiającej jak świętowano Dzień Kobiet na początku świata, a jak obchodzimy je dzisiaj. Nie zabrakło takich utworów jak ,,Być kobietą”, „Baby, ach te baby”, ,,Dzień Kobiet”, „Będziesz moją panią”. Zgromadzonych zachwycił także taniec Choco choco (chocolate) wykonany przez klasowych tancerzy.

Po występie głos zabrała wicedyrektor ZSP, Alicja Pagór, która podziękowała młodym artystom i złożyła życzenia wszystkim paniom.

Na koniec przedstawiciele SU przy dźwiękach piosenki Jerzego Połomskiego „Bo z dziewczynami” wręczyli kolorowe wiosenne kwiaty wszystkim paniom pracującym w ZSP oraz zaproszonym gościom- paniom z CUW w Książu Wielkim oraz pani Marii Miś, kierowniczce GBP.

Ten dzień wszystkie panie będą długo i mile wspominać, żałując, że Dzień Kobiet jest tylko raz w roku.