O zdrowym odżywianiu w Szkole Podstawowej w Antolce

0
317

28 lutego 2020 roku w ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych „Program dla szkół” w Szkole Podstawowej w Antolce odbyły się kolejne już zajęcia edukacyjne na temat zdrowego odżywiania, tym razem skierowane do klas młodszych, które zorganizowała Małgorzata Kusarek.

Tematyka tych zajęć dotyczyła kolorowego świata warzyw i owoców oraz właściwości odżywczych mleka. Uczniowie zapoznani zostali z grupami kolorystycznymi warzyw i owoców. Dowiedzieli się, co to znaczy sezonowość, co to są ekologiczne uprawy, jak rozpoznać ekologiczne produkty, jak jeść zdrowo. Poznali także wartości odżywcze warzyw i owoców oraz mleka i jego przetworów.

W czasie zajęcia maluchy obejrzały również film edukacyjny dotyczący zdrowego odżywiania. W końcowej części spotkania uczniowie podsumowali swoją wiedzę w trakcie zajęć indywidualnych, wypełniając karty pracy dotyczące zdobytych wiadomości.

Takie zajęcia to inwestycja w przyszłość- dzieci poznając już w najmłodszym wieku zasady zdrowego odżywiania, będą bardziej świadomymi, dbającymi o swoją kondycję zdrowotną dorosłymi w myśl nowej zasady: „Czego mały Jaś się nauczy, to dorosły Jan będzie w życiu stosował”.

[ngg src=”galleries” ids=”1417″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]