Karnawałowy bal przebierańców przedszkolaków w Książu Wielkim

0
533

Jak co roku w karnawale odbył się w Przedszkolu w Książu Wielkim długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci bal przebierańców. W tym roku miał on miejsce 20 lutego – w „tłusty czwartek”.

Pomysłowość rodziców nie miała końca. Przygotowali oni dla swoich pociech najróżnorodniejsze kreacje. Byli policjanci, piraci, kowboje, krasnale, królowie, smoki, pieski  no i oczywiście wróżki, księżniczki, aniołki, motylki, biedronki i wiele, wiele innych…

Dzieci od rana nie mogły się doczekać wspólnej zabawy. W karnawałowo udekorowanej auli o godź. 10.00 spotkały się razem wszystkie grupy. Po prezentacji swoich strojów i chwili na „sesję zdjęciową” wykonywaną przez rodziców dzieci zaczęły wspólną zabawę.

Tematem przewodnim spotkania była „PODRÓŻ DO BAŚNIOWEJ KRAINY”. Dzieci oprócz wspólnych muzyczno-ruchowych zabaw typu „Pociąg”, „Kaczuszki” czy „Labado” mogły pochwalić się swoimi zdolnościami wokalnymi –  śpiewając ulubioną piosenkę, tanecznymi – tańcząc w parze obwiązani serpentyną, czy znajomością bajek – rozwiązując zagadki. Ale najwięcej frajdy sprawiła im zabawa z mamami kolorowymi balonami.

Po wspólnej zabawie trochę zmęczone, ale mam nadzieję, że szczęśliwe przedszkolaki udały się do swoich sali gdzie czekała na nich niespodzianka, czyli jak przystało na „tłusty czwartek” słodki pączuś, a dla tych mniej zmęczonych dodatkowa zabawa w mniejszym gronie.