Quest o bitwie miechowskiej

0
370

14 lutego 2020 r odbył się II Quest „Wspomnienie Bitwy Miechowskiej, który wyłania wśród gminnych szkół zdobywcę przechodniego Pucharu Burmistrza Miechowa.

Punktualnie o godzinie 9 z punktu początkowego Questu ruszyły kolejno drużyny szkół z Pojałowic, Jaksic, Pstroszyc, miechowskiej Dwójki i Bukowskiej Woli pod czujnym okiem wychowawców.

Posługując się ulotką questową lub aplikacją mobilną  „Questy – Wyprawy Odkrywców” punkt po punkcie należało wykazać się spostrzegawczością, inteligencją i sprytem aby zdobyć litery tworzące ostateczne hasło, a  tym samym zapoznawać się z miejscami związanymi z bitwą.

Po zakończeniu trasy questowej drużyny przystąpiły do testu wiedzy o Bitwie Miechowskiej i Powstaniu Styczniowym. Rozgrywka zakończyła się wyłonieniem aż 4 drużyn z maksymalną liczbą punktów. Wobec powyższego konieczna była dogrywka, która ostatecznie wyłoniła zwycięską grupę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie pod batutą Tomasza Durłaka, tak więc puchar pozostaje na kolejny rok w „dwójce”.

Nie obyło się również  bez słodkiego, bitewnego poczęstunku w postaci pączków dla strudzonych odkrywców historii. Warto dodać, iż przez cały rok wszyscy uczestnicy questu po przejściu  jego trasy i zdobyciu hasła zdobywają możliwość darmowego zwiedzania wystawy poświęconej Powstaniu Styczniowemu będącej stałą ekspozycją miechowskiego muzeum.

Kolejną edycję Questu przygotowali historycy szkół w Bukowskiej Woli – Jadwiga Gładyszowska Tomczyk i Pojałowic – Michalina Ławik oraz Marcin Florek z Muzeum Ziemi Miechowskiej.