Szczęśliwa bohaterka Gwiazdki - Amelka

Druga odsłona akcji charytatywnej „Gwiazdka dla Amelki”, której finał odbył się w niedzielę 9 lutego 2020 r. w hali sportowej w Gołczy, zakończył się sukcesem, frekwencyjnym oraz finansowym. Niepełnosprawna Amelka, dzięki zaangażowaniu organizatorów – Stowarzyszenia Makowianki z Makowa, wójta Lesława Blachy i wszystkich osób, które wspierały to szlachetne dzieło zyskała nie tylko radość z uczestnictwa w tym wydarzeniu, ale też konkretne wsparcie finansowe – ponad 41 tys. zł, które w wydatny sposób wspomogą leczenie i rehabilitację Amelki. To jeszcze nie koniec, bo zbiórka wciąż trwa…

– W najśmielszych nawet marzeniach nie przypuszczałam, że zaledwie w rok po pierwszej Gwiazdce dla Amelki, odbędzie się druga tak prężnie zorganizowana impreza charytatywna – mówiła wyraźnie wzruszona mama bohaterki wydarzenia, dziękując wszystkim zaangażowanym w to dzieło.

Wójt Lesław Blacha podkreślał, iż dla samego uśmiechu Amelki, warto organizować tę akcję. Poseł Agnieszka Ścigaj dodała, iż czuje się zaszczycona będąc zaproszona na tak wspaniałą i szlachetną imprezę.

Hala sportowa w Gołczy rozbrzmiewała rozmaitymi występami artystycznymi, począwszy od orkiestrowych popisów „Hejnału” z Chodowa, poprzez prezentację talentów wokalnych, tanecznych, sportowych, skończywszy na zabawie przy dźwiękach muzyki disco polo.

A oto skromny wycinek z wydarzenia: