Studniówka 2020 Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie

W sobotę 25 stycznia 2020 r. w „Białej Perle” w Radziemicach maturzyści Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie bawili się na balu studniówkowym. Towarzyszyli im rodzice, goście, nauczyciele i wychowawcy – Danuta Staniek, Dorota Stępień-Skrzypek, Marzena Krzyżkiewicz, Anna Jamrocha, Lucyna Kubik.

Dokonując oficjalnego otwarcia studniówki, dyr. Marzena Samborska podkreślała, iż szkoła to nie tylko mury, ale przede wszystkim ludzie i ich losy. Lata szkolne łączą ludzi w szczególny sposób. To czas nawiązywania przyjaźni, pierwszych miłości, czas kształtowania charakterów i okres dojrzewania. – Nie zapominajcie o kolegach, nauczycielach i szkolnych przygodach, a zdobytą w szkole wiedzę i bagaż doświadczeń zabierzcie ze sobą w dorosłe życie – mówiła do młodzieży dyr. Samborska. Wspominając o zbliżającej maturze, zaznaczyła, że dobrze zdane egzaminy staną się przepustką do dalszego kształcenia i osiągania sukcesów na rynku pracy i w życiu osobistym.

Małgorzata Konieczna, Przewodnicząca Rady Rodziców, mówiła o wykształceniu, które jest jednym z najcenniejszych i najtrwalszych podarunków. W imieniu rodziców maturzystów złożyła podziękowania władzom Starostwa Powiatowego w Miechowie za wieloletnią i owocną współpracę, dyrekcji oraz nauczycielom i wychowawcom za przekazaną wiedzę, opiekę, troskę i indywidualne podejście do każdego ucznia.

W imieniu Zarządu Powiatu, życzenia maturzystom złożył Piotr Grządziel witając młodzież w świecie odpowiedzialnych zachowań i poważnych decyzji. Wyraził przekonanie, iż u schyłku nauki w „Ekonomiku”, uczniowie są gotowi do zmierzenia się z egzaminem dojrzałości. Życzył bohaterom studniówki przysłowiowego połamania piór i powodzenia na maturze, a także odwagi w życiu dorosłym, która dodaje skrzydeł i prowadzi do realizacji zamierzonych celów.

Bal studniówkowy Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie tradycyjnie rozpoczął się polonezem, do którego choreografię przygotowali wuefiści: Aleksandra Włudzik, Dorota Stępień-Skrzypek, Małgorzata Perczyńska, Monika Zdeb-Capiga i Marek Szałas.

Krzysztof Capiga