Noworoczny koncert kolęd – Gołcza 2020

0
472

17 styczna 2020 r. w hali sportowej w Gołczy odbył się Noworoczny Koncert Kolęd, który był zwieńczeniem pracy artystycznej  dzieci, młodzieży oraz seniorów uczęszczających na zajęcia organizowane przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza.

W I części koncertu usłyszeliśmy 5 kolęd (Gdy się Chrystus rodzi, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Cicha noc, Do szopy hej pasterze, Gdy śliczna Panna) w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza.

Orkiestra funkcjonuje od 3 lat w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury. Dzieci i młodzież zaczynały w niej naukę od podstaw, czyli od nauki nut i poznawania instrumentów. Obecnie orkiestra skupia 23 osoby – w składzie podstawowym oraz 8 osób – z naboru z 2019 roku, a także wokalistkę. Dyrygentem i instruktorem jest Piotr Święchowicz.

Po wspólnym kolędowaniu z Młodzieżową Orkiestrą Dętą swoje umiejętności zaprezentowały grupy taneczne : PRESTIŻ, SZAŁOWA 13,  SKRZATY, MINI SZOK, POWER. Są to formacje tańca nowoczesnego. Przygodę z tańcem zaczęły od jesieni 2017 roku, ale w obecnych składach ćwiczą od października 2019. Zespoły trenują pod okiem wykwalifikowanego instruktora pani Aleksandry Gajos.

Swoje wieloletnie zaangażowanie i doświadczenie zaprezentował również Chór Ludowy „Koral”  śpiewając  kolędy: Gdy się Chrystus rodzi, Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem, Nad Betlejem.

Kolejnym punktem programu był koncert kolęd w wykonaniu chóru „Jutrzenka” działającego w Szkole Podstawowej w Gołczy pod kierunkiem Adama Dudka. Chór wykonał cztery kolędy: Kolędujmy panu, Kto wie, Dzisiaj w Betlejem, Pastuszkowie bracia mili.

W drugiej części koncertu Młodzieżowa Orkiestra Dęta zaprezentowała utwory muzyki rozrywkowej. Były to: Pomp and circumstance, Crocodille rock, Last Christmas, Farandolle, My Heart Will Go On, Marsz golden sun.

Dodatkową atrakcją koncertu była możliwość skosztowania świątecznych przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeżuśni oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wysocic.