Małopolscy sołtysi w Miechowie

0
862

W sobotę 18 stycznia 2020 r. w Miechowie odbyło się spotkanie opłatkowe Sołtysów Województwa Małopolskiego. Wydarzenie zgromadziło sołtysów-przedstawicieli gmin Małopolski, samorządowców oraz gości reprezentujących instytucje związane z rolnictwem.

Wspólny opłatek poprzedziła msza święta w Bazylice Grobu Bożego, której przewodniczył ks. biskup diecezji kieleckiej Jan Piotrowski. Nabożeństwo koncelebrował ks. Proboszcz Franciszek Siarek oraz kapelan sołtysów ks. dr Jerzy Krzanowski. Wyjątkową oprawę mszy świętej zapewnił chór parafialny Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie.

Po mszy wszyscy udali się do Centrum Kultury i Sportu, gdzie gości powitali organizatorzy spotkania: Burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Dariusz Marczewski oraz Grzegorz Przybyło – Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów. Burmistrz podziękował prezesowi Stowarzyszenia za inicjatywę organizacji tego wydarzenia w Miechowie oraz wyraził zadowolenie z bardzo licznego udziału przedstawicieli sołectw Województwa Małopolskiego w naszym mieście.

W ramach podziękowań za wieloletnią współpracę i pełnienie funkcji przewodniczącej gminnego koła Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, burmistrz Marczewski wraz z prezesem Przybyło wyróżnili Panią Mirosławę Krzywdę pamiątkowym dyplomem.

Na spotkanie opłatkowe Sołtysów Województwa Małopolskiego w Miechowie – program artystyczny przygotowały zespoły działające przy Centrum Kultury i Sportu: Zespół Pieśni i Tańca Miechowiacy i Perły Miechowa. Piękne, profesjonalnie przygotowane występy zachwyciły publiczność i na długo pozostaną w pamięci naszych gości.

Kolejna część uroczystości odbyła się w Zabudowaniach Poklasztornych przy Bazylice Grobu Bożego. Po wspólnym kolędowaniu Ks. Biskup Jan Piotrowski poświęcił opłatki i podzielił się nimi z uczestnikami spotkania, życząc wszystkim zdrowia, wytrwałości i spełnienia wszystkich zamierzeń zarówno tych rodzinnych, jak i zawodowych.

Spotkanie Opłatkowe zakończyło zwiedzanie bazyliki. Goście otrzymali pamiątkowe przewodniki o miechowskim sanktuarium grobu bożego. Historię tego miejsca przybliżył im Włodzimierz Barczyński – dyrektor Muzeum Ziemi Miechowskiej.

Gminy uczestniczące w spotkaniu opłatkowym w Miechowie:

Gmina Wiśniowa
Gmina Brzesko
Gmina Proszowice
Gmina Oświęcim
Gmina Zakliczyn
Gmina Lipnica-Murowana
Gminy Powiatu Tarnowskiego
Gmina Słaboszów
Gmina Kalwaria Zebrzydowska
Gmina Gorlice
Gmina Szczurowa
Gmina Dębno
Gmina Gnojnik
Gmina Czchów
Gmina Iwkowa
Gmina Wolbrom
Gmina Gołcza
Gmina Koniusza
Gmina Charsznica
Gmina Skała
Gmina Kocmyrzów-Luborzyca