Magiczne drzewo słodziaków wyróżnione

0
402

Klasa III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim wraz z wychowawczynią  Lidią Żurawską otrzymała wyróżnienie za udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” zorganizowanego przez sieć sklepów „Biedronka”.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa i rozwój wrażliwości ekologicznej uczniów klas I-III.

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu w szkole lub w klasie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (z wykorzystaniem otrzymanej książki) oraz przygotowaniu wspólnie  z uczniami dekoracji  pod hasłem Magiczne  Drzewo Słodziaków (z materiałów nadających się do recyclingu) .

Za zdobycie wyróżnienia – 17 grudnia 2019 r. – każde dziecko dostało książkę „Nowe przygody Gangu Słodziaków, broszurę ”Gang Słodziaków – ekologicznie” dzięki której  poszerzyli wiedzę o segregacji śmieci, pluszaka, 4 długopisy z dekoracją słodziaka oraz dyplom. Była to wspaniała niespodzianka pod choinkę.

Oprócz w/w zadań dzieci z klas 1-3 czytały w domu co najmniej 10 minut dziennie – przez 21 dni i ten fakt potwierdzali podpisem rodzice, a uczniowie dostawali od nauczyciela znaczki słodziaków do specjalnych  mini klaserów, które wraz z materiałami pomocniczymi dostarczył organizator.

Akcja cieszyła się dużą popularnością wśród dzieci i rodziców.

Należy pamiętać, że  czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Praca oraz lista wyróżnionych:

https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/galeria-prac/praca/?id=10079

https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/documents/SPGS_Results.pdf