Sukces młodych literatów z Książa Wielkiego

0
648

9 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie nastąpiło rozstrzygnięcie III Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego pod honorowym patronatem Pani Janiny Bergander.

Do konkursu przystąpiło 85 uczniów ze szkół powiatu miechowskiego. W gali finałowej wzięło udział wielu znakomitych gości, m.in. burmistrz Miechowa Andrzej Banaśkiewicz, proboszcz parafii pw. Grobu Bożego ks. Franciszek Siarek, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ochrony Zabytków w Miechowie Michał Biernacki oraz naczelnik Centrum Poczty Polskiej w Miechowie Jadwiga Zięba. Uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Natalii Kalety. Nie mogło zabraknąć także nawiązania do ulubionych książek dzieci. Zgromadzeni obejrzeli widowisko przygotowane przez uczniów klasy III na motywach utworu Marii Konopnickiej O krasnoludkach i sierotce Marysi.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Książu Wielkim pod opieką nauczycieli polonistów (A. Pluty i J. Wiorek) wykazali się pasją czytelniczą i talentem literackim, zdobywając następujące miejsca:

  • Gabriela Rędziak – I miejsce w kategorii wiekowej kl. IV-VI
  • Andrzej Madejski – wyróżnienie w kategorii wiekowej kl. IV-VI
  • Maciej Kmera – wyróżnienie w kategorii wiekowej kl. VII-VIII

Gabriela Rędziak za zdobycie I miejsca została uhonorowana pięknym obrazem wykonanym przez patronkę konkursu, Janinę Bergander. Andrzej Madejski i Maciej Kmera również otrzymali mniejsze prace tej malarki (wraz z nagrodami książkowymi).

W konkursie czytelniczym uczniowie musieli wypowiedzieć  się na temat swych pasji czytelniczych, wybierając jeden z tematów:

  1. A ja lubię czytać i już …- list do Pani Janiny Bergander.
  2. Bo w książce można odnaleźć … i swoją historię – opowiadanie inspirowane ulubioną książką.
  3. Czytanie jest magiczne. Otwieram książkę i znikam. Jakbym nigdy nie istniał/ -a.
  4. Moja Mała Ojczyzna – wiersz.