Wesołe Maluchy z Miechowa i ich działalność w końcówce starego 2019 roku

0
361

Konkurs Pieśni Patriotycznej

06 listopada 2019 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Miechowie, odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. Justyna Domagalska, pod swoim czujnym okiem, przygotowała wybrane dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesoły Maluch”. Oczywiście nie obyło się bez nagród. Gratulacje dla odważnych i rozśpiewanych przedszkolaków.

W Bibliotece

13 listopada 2019 r. grupa Starszaków udała się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie. Tematyką zajęć był Miś Uszatek. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajkę, z chęcią uczestniczyły w proponowanych zabawach ruchowych, a na koniec samodzielnie zrobiły pracę plastyczną. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas!

Dzień pluszowego misia

25 listopada 2019 r. Maluszki obchodziły w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przyniósł swoją ulubioną maskotkę. Przedszkolaki opowiadały o swoich pluszakach, poznały misie z różnych bajek, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm muzyki. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości, a szczególnie wtedy, kiedy same mogły stać się słodkimi misiami.

Andrzejki

„Hokus-pokus, czary-mary,niech się spełnią andrzejkowe czary”

29 listopada u „Wesołych Maluchów odbyła się zabawa andrzejkowa. Zawitali piraci, lekarze, księżniczki, słodkie kotki, biedroneczki a nawet smok. Piękne czarownice, wprowadziły dzieci w magiczny nastrój poprzez wróżby i zabawy. Potem wszyscy mogli zjeść słodki poczęstunek oraz potańczyć przy muzyce.

Wizyta Świętego Mikołaja

„Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem”

Nasz Święty Mikołaj z racji, że idzie z duchem czasu, wymienił dotychczasowy pojazd, jakim były sanie, na szybki samochód. Dotarł do naszych Wesołych Maluchów 6 grudnia. Zarówno Maluszki jak i Starszaki były zachwycone wizytą Świętego Mikołaja. Powitały Go wierszem i piosenką. To było niesamowite spotkanie.

Warsztaty Bożonarodzeniowe

12 grudnia 2019 r. do przedszkola „Wesoły Maluch” przybyły Elfy z Baśniowej Krainy i przeprowadziły warsztaty Bożonarodzeniowe. Na początku spotkania dzieci malowały choinkę zieloną farbą z brokatem, a potem wkładały kolorowe piórka do plastikowych bombek. Na koniec wszyscy zrobili sobie zdjęcie z najprawdziwszymi Elfami. Dziękujemy za mile spędzony czas!

Jasełka

19 grudnia 2019 r. miało miejsce ważne wydarzenie w życiu przedszkolnym, a mianowicie były to Jasełka. Przedszkolaki spisały się na medal. Po części artystycznej wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Takie uroczystości to wspaniała okazja do spotkania z rodzicami, rozmów oraz wspólnego kolędowania.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

21 grudnia 2019 r. pod okiem Agnieszki Wiśniewskiej, przedszkolaki wzięły udział w kiermaszu Bożonarodzeniowym w Miechowie na rzecz Fundacji Akra. Wspólnie z dziećmi i rodzicami, przygotowali ozdoby świąteczne, które potem można było kupić. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w przedsięwzięcie, dzięki któremu przyczyniły się do zbudowania kuchni dla dzieci w Afryce. Poprzez nawiązanie współpracy z Fundacją, Wesołe Maluchy mają, także możliwość korespondowania, w języku angielskim, z uczniami ze szkoły w Tamale.

Karolina Grzesiak