W świąteczno – teatralnym nastroju uczniowie z Książa Małego

0
554

Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Książu Małym pod opieką Bożeny Janus i Moniki Wojtyry 19 grudnia 2019 r. wybrali się z wizytą do Krakowa. Spacerując ulicami królewskiego miasta podziwiali przepiękne świąteczne iluminacje. Oglądali cudne szopki wystawione na Krakowskim Rynku, mieli także niebywałą okazję uczestniczyć w świątecznym jarmarku bożonarodzeniowym.

Głównym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Współczesnym w Krakowie i uczestnictwo w spektaklu „Robinson Cruzoe”. Niezwykła historia o sile przyjaźni, wytrwałości, lojalności i odwadze, przeniesiona na deski sceny krakowskiego teatru, pozwoliła bez reszty zagłębić się w zabawne i zarazem poruszające perypetie dwojga bohaterów, którym przyszło zmierzyć się z plemieniem bezwzględnych ludożerców czy złowrogą hordą piratów. Barwne kostiumy, wyjątkowo pomysłowa scenografia i oryginalne efekty specjalne przeniosły widzów w niezwykły świat morskich żywiołów, dając im przy tym sposobność wyruszenia wraz z Piętaszkiem i Robinsonem w daleką wyprawę w nieznane, pełną wielkich przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji.  Dowcipne dialogi i wpadające w ucho żeglarskie piosenki nadały widowisku charakteru i mocy morskich opowieści.

Po spektaklu uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach teatralnych, gdzie pod okiem aktora odgrywali scenki ukazujące niezwykłe przygody Robinsona, jak i poznali układ scenograficzny i za pomocą rekwizytów mogli przedstawić burzę, sztorm i zamieszanie na statku. Młodzi adepci sztuki teatralnej odgrywali złego ludożercę mówiącego tylko „uga buga”, oraz hiszpańskiego szlachcica, który przywiązany do drzewa z wielkim przerażeniem i strachem w oczach odpędzał złego dzikusa. Zabawa była udana dla młodych aktorów jak i również widzów, którzy musieli odczytać intencje płynące z odgrywanych scenek.