17 grudnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziaduszycach – Kinga Konieczna i Adrian Fundament wraz z nauczycielami Iloną Kopeć oraz Joanną Kordyś wybrali się do Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej w Miechowie.

Celem wyjazdu było odwiedzenie pacjentów i złożenie wszystkim życzeń świątecznych oraz wręczenie kartki świątecznej, stroika i pierniczków, które zostały przygotowane przez uczniów szkoły pod czujnym okiem pedagog oraz .Agaty Piotrowskiej.

Na miejsce uczniowie przybyli około godz. 10:00. Gdy weszli do środka przywitała nas kierownik placówki – siostra Benedykta M. Majsner. Opowiadała o tym, jak na co dzień funkcjonuje hospicjum i nad iloma osobami sprawuje opiekę. Następnie siostra Benedykta zaprosiła gości z dziaduszyckiej szkoły do sal, w których znajdowali się pacjenci. Kolejno odwiedzali poszczególne miejsca składali życzenia świąteczne i obdarowywali mieszkańców placówki przygotowanymi piernikami.

Podczas wizyty na twarzach obdarowanych gościł uśmiech i zadowolenie. Z wielką serdecznością dziękowali za pyszne słodkości i odwiedziny. Po pożegnaniu się z wszystkimi, siostra Benedykta jeszcze raz wyraziła wdzięczność za ten miły gest, którym był przyjazd uczniów z Dziaduszyc, którzy podkreślają, że ten dzień z pewnością na długo zostanie w ich pamięci. Wizyta w hospicjum uświadomiła uczniom, że wokół jest wielu ludzi, którzy potrzebują bliskości drugiego człowieka. Czasami wystarczy tylko rozmowa lub miły gest, by na twarzy pacjenta zagościła radość. Pamiętajmy więc o osobach samotnych oraz schorowanych i okazujmy im zainteresowanie, a także szacunek – apelują.

Adrian Fundament