13 grudnia 2019 roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Antolce wzięli udział w konkursie plastycznym pt.“W świątecznym nastroju”. Mali artyści mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, a inspirowaną  bajką pt.” Świąteczny łańcuch”, którą podczas cyklicznego spotkania w ramach innowacyjnej akcji „Wspólne czytanie bajek” zaprezentowali uczniowie klasy II (Jolanta Adamczyk, Maja Krzywda,  Tomasz Świtała) oraz trzecioklasiści (Daria Gniewek, Amelia Błaś, Dawid Sikorski) dla swoich kolegów oraz dla  pierwszoklasistów.  

Po prezentacji utworu odbyła się krótka pogadanka, a następnie konkurs plastyczny. Mali artyści posługując się różnymi technikami plastycznymi, wykazali się dużą pomysłowością, dlatego też komisja konkursowa miała dość duży problem z wyborem najlepszych prac. Po dłuższej debacie postanowiono wyróżnić prace następujących uczniów:

  • w klasie ILeny Madejowskiej, Aleksandry Boryckiej, Marka Krupy,
  • w klasie II- Aleksandra Kruszca, Zofii Hojczyk, Nikoli Mazurkiewicz,
  • w klasie III:  Amelii Błaś, Przemysława Zdechlika, Julii Gajos.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyła dyrektor szkoły Małgorzata Borycka. 

Było to kolejne spotkanie służące upowszechnianiu czytelnictwa, ale na pewno nie ostatnie, ponieważ nic tak dobrze nie rozwija wyobraźni i kreatywności jak czynne zaangażowanie w tworzenie własnych prac, a na dodatek konkursowa rywalizacja wyzwala dodatkową mobilizację do rozwijania zainteresowań i zdolności.