W świątecznej atmosferze w gołczańskiej bibliotece zakończono „wyprawę w świat książek i nie tylko”. Uczestnicy finału projektu  „W poszukiwaniu straconego czasu – wyprawa w świat książek i nie tylko” obejrzeli prezentację multimedialną pokazującą przebieg działań projektowych.

Wręczono dyplomy i nagrody w konkursie „Świąteczny anioł”. Z pośród prawie 60 prac nagrodzono 7 drużyn rodzinnych (wnuczkowie z dziadkami). Ponadto wyróżniono 19 prac, a parapety biblioteki zapełniły się o bożonarodzeniowymi aniołami.

Wszystkich, którzy pragną się zainspirować, BiOAK Gołcza zaprasza na pokonkursową wystawę do biblioteki w Gołczy.

Wydarzeniu towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza, który wprowadził uczestników w klimat zbliżających się świąt. Wspólne kolędowanie zakończył świąteczny poczęstunek, na którym nie zabrakło świątecznego makowca, pierogów, barszczu wigilijnego, czy kompotu z suszonych owoców.

Wszystkim partnerom projektu i sympatykom, którzy na co dzień wspierają działania biblioteki, wręczono pamiątkowe kubki projektowe. Pozostałym uczestnikom wolontariusze przypinali buttony promujące wydarzenia projektowe.

Projekt „W poszukiwaniu straconego czasu – wyprawa w świat książek i nie tylko” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.