W Szkole Podstawowej w Książu Małym dzielą się nie tylko radością

0
553

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są dobrym momentem na uwrażliwienie dzieci i  młodzieży na pomoc osobom  niepełnosprawnym. Z taką inicjatywą wyszli uczniowie Szkoły  Podstawowej  w Książu Małym wraz z opiekunem kółka plastycznego E. Ratuch i opiekunem SU  M. Wojtyrą,  którzy 12 grudnia zorganizowali warsztaty plastyczne z udziałem pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Witowicach. Celem spotkania było samodzielne wykonanie ozdoby świątecznej oraz wsparcie finansowe podopiecznych zakładu.

W warsztatach plastycznych  uczestniczyła liczna grupa uczniów klas I-VII. Do zajęć wprowadził wszystkich wspólny śpiew kolęd i pastorałek, coraz bardziej dawało się odczuć zbliżające święta Bożego Narodzenia. Uczniowie  najpierw  z dużym zaangażowaniem malowali  farbami akrylowymi drewniane choinki, a następnie  ozdabiali je cekinami, kokardkami i gwiazdkami. Drewniane drzewka mieniły się w słońcu od brokatu i cekinów. Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

W radosnej atmosferze na stołach  wyrósł las kolorowych iglaków. Inicjatywa zebrania pieniędzy z tych warsztatów będących wsparciem dla osób niepełnosprawnych była trafionym prezentem pod choinkę.