Uczniowie klasy 1 z Książa Wielkiego wspierają akcję „Z dziećmi do bibliotek!”

0
619

4 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 1 z wychowawcą Magdaleną Szyniec wzięli udział w zajęciach rozwijających czytelnictwo, które odbyły się w bibliotece szkolnej. Wszyscy uczniowie posiadają już karty w bibliotece i od września sumiennie wypożyczają i czytają książki. Małgorzata Ozga w obecności dzieci, wychowawczyni i dyrektor Edyty Sychowskiej przedstawiła karty uczniów, którzy wypożyczyli do tej pory najwięcej książek. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze i otrzymali od pani dyrektor książeczki „Pierwsze czytanki dla…” w ramach akcji Instytutu Książki:  Z dziećmi do bibliotek!

Celem tej akcji jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek razem ze swoimi dziećmi, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury.

Na koniec spotkania został ogłoszony konkurs czytelniczy, w którym uczniowie mają nie tylko wypożyczać i czytać książeczki ale również każdą z nich zilustrować w specjalnie do tego celu założonym zeszycie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec roku szkolnego.