Uczniowie ZS 2 laureatami VII edycji konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”

0
794

W poniedziałek 9 grudnia 2019 r. podczas Gali Kształcenia Zawodowego odbywającej się w Muzeum Lotnictwa Polskiego, uczniowie Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie otrzymali dyplomy i nagrody za osiągnięcia w Konkursie. Wyróżnienia wręczali: Edward Czesak, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty i Rafał Kosowski, radny Samorządu Województwa Małopolskiego.

Konkurs „Mam zawód. Mam fantazję” po raz siódmy był okazją do promocji kształcenia zawodowego w Małopolsce. Jest komponentem programu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Uczniowie współzawodniczyli w ośmiu konkurencjach zawodowych, w których musieli wykonać określone , niełatwe, a wykonane z fantazją zadania zawodowe: „Rzeźba przestrzenna wykonana technikami spawalniczymi – Zagroda chłopska”, „Atrakcje turystyczne Zakopanego i Podhala”, „Fryzura na czerwony dywan”, „Wariacje na temat monoporcji w kremie maślanym”, „Mistrzostwa rolnictwa precyzyjnego”, „Ścianka telewizyjna – systemy suchej zabudowy wnętrz”, „Frutti di mare z Małopolskim akcentem”, „Połączenie systemu alarmowego na bazie centrali alarmowej Versa 10″.

Uczniowie Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie zostali laureatami aż w trzech branżach, wśród 122 uczestników i kilkunastu szkół kształcących zawodowo w Małopolsce:

Michał Książek – I miejsce w konkurencji „Rzeźba przestrzenna wykonana technikami spawalniczymi Zagroda chłopska”,

Tomasz Florek i Adam Szot – III miejsca w konkurencji V: „Mistrzostwa rolnictwa precyzyjnego”,

Krzysztof Pietras i Bartosz Zając – III miejsca w konkurencji „Połączenie systemu alarmowego na bazie centrali alarmowej Versa 10” .

Opiekunami uczniów w poszczególnych konkurencjach byli: Piotr Zemła, Adam Dulewski, Jarosław Szarek.

Głównym organizatorem konkursu był Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty.