Naukowo i mikołajkowo – biwak klasy VII z Książa Wielkiego

0
775

W mikołajkowy wieczór i noc z szóstego na siódmego grudnia uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawcą  Elżbietą Bałazy zorganizowali w szkole biwak mikołajkowo-naukowy. Był to już trzeci biwak tej klasy zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Ziemia i Kosmos w liczbach”, której celem jest rozbudzanie zainteresowań matematyczno-przyrodniczych uczniów.

Pod opieką nauczycieli: dyrektor Edyty Sychowskiej, Elżbiety Bałazy, Marty Lewantowicz i Katarzyny Szafirskiej, uczniowie uczyli się oraz świetnie się bawili.

Siódmoklasiści wzięli udział w klasowych Mikołajkach, konkursie wiedzy matematyczno-przyrodniczej oraz rozgrywkach sportowych. Konkurs wiedzy pomiędzy grupą dziewcząt i grupą chłopców był bardzo emocjonujący. Obie drużyny z dużym zaangażowaniem odpowiadały na pytania i rozwiązywały zadania. W potyczkach naukowych nieco lepsze okazały się dziewczęta, które wywalczyły dla swojej klasy świąteczne ozdoby.

Równie emocjonujące były rozgrywki sportowe. Piłka nożna i siatkówka okazały się ulubionymi dyscyplinami sportowymi uczniów klasy VII.

Dużo radości wszystkim przyniosły mikołajkowe upominki przygotowane przez siódmoklasistów. Klasowa „Mikołajka” i „Mikołajek” w specjalnych strojach rozdawali upominki, towarzyszył im oczywiście śpiew tematycznych piosenek.

Dalszą część mikołajkowo-naukowej nocy uczniowie spędzili na ulubionych zabawach oraz grach i oczywiście „na spaniu” podczas, którego słychać było radosny szept rozmów.

Kolację wszystkim uczestnikom biwaku zapewniła Rada Rodziców.

Rankiem siódmoklasiści zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń, pod opieką rodziców wrócili do domów.