Mikołaj zawitał do szkoły w Antolce

0
533

Tak jak co roku  6 grudnia jest szczególnym dniem dla wszystkich małych i dużych dzieci. Szczególnie maluchy w tym dniu z wypiekami na twarzy czekają na prezent od Mikołaja i chcą się z nim spotkać osobiście. Tak również było i w Szkole Podstawowej w Antolce.

Od rana dało się zauważyć oczekiwanie, wyglądanie i poszukiwanie Świętego przez dzieciaki ubrane w stroje w czerwonych kolorach. Aż wreszcie udało się go wypatrzeć, zawitał do szkoły Święty Mikołaj, oczywiście z workiem pełnym prezentów, którymi obdarowywał przedszkolaków oraz uczniów klas 0 – VIII. Dodatkowo szczególną atrakcję  sprawili swoim pociechom rodzice uczniów klasy II. Mamy wraz ze swoimi dziećmi wspólnie zajęły się wypiekiem gofrów, które następnie zostały pomysłowo udekorowane.

Aż wreszcie nadszedł oczekiwany przez drugoklasistów moment – konsumpcja własnoręcznie przyrządzonych przysmaków. Wychowawczyni klasy II Małgorzata Kusarek serdecznie dziękuje Mamom – Mikołajkom za pomysłowe urozmaicenie tradycyjnego święta. Dla wszystkich uczniów SP Antolka był to czas pełen radości, bo któż nie lubi otrzymywać prezentów?

Takie imprezy podtrzymują miłą tradycję i zachęcają do wzajemnej życzliwości, której jednym z przejawów jest właśnie dawanie i otrzymywanie prezentów.