Leśnie Mikołajki

0
512

5 grudnia 2019 r. dzieci z  klasy „0” Szkoły Podstawowej w Antolce wybrały się  do lasu ”Brzeziny”, aby odwiedzić paśnik i zostawić smakołyki dla dzikich zwierząt. Uczniowie przynieśli siano, zboże, marchewki, które umieścili w paśniku oraz pokarm dla ptaków, który rozwiesili na drzewach.  Towarzyszyli im myśliwi z Koła Łowieckiego „Mirów”, którzy przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat konieczności dokarmiania zwierząt zimą, pokazali także maluchom ślady mieszkańców lasu. Przyprowadzili też ze sobą gościa, czym sprawili dzieciom ogromną niespodziankę, bo był nim Św. Mikołaj, który przywitał się z dziećmi, pochwalił  za dokarmienie zwierząt i w nagrodę rozdał upominki.

Ale to nie był jeszcze koniec niespodzianek, myśliwi rozpalili ognisko i poczęstowali wszystkich pyszną, pieczoną kiełbaską.  Dzieci cały czas obserwowały ukradkiem czy już jakieś zwierzęta przyszły do paśnika.

Takie spotkania rozbudzają ich zainteresowania i uczą dobrych nawyków. Bardzo dziękujemy myśliwym z Koła Łowieckiego „Mirów”, że pamiętają o nas każdego roku.