Uczniowie z Antolki na wycieczce w Miechowie

0
530

3 grudnia 2019 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Antolce pod opieką swoich wychowawczyń: Elżbiety Szopy, Małgorzaty Kusarek oraz Anety Stępień wzięli udział w wycieczce do Miechowa.

Głównym punktem wyjazdu były przede wszystkim doznania artystyczne. Na początku mali podróżnicy mieli możliwość podziwiania przepięknej wystawy ”Barwy Małopolski” dla Jana Pawła II, która obejmuje dzieła artystów polskich i zagranicznych, a prezentowana jest w zabudowaniach poklasztornych Bożogrobców. Oprócz tej wystawy uczniowie oglądali także wystawę rzeźby oraz plakatu w galerii „U Jaksy”.

Po zwiedzaniu wszyscy uczestnicy wycieczki udali się do Domu Pracy Twórczej im. Stefana Żechowskiego, gdzie sami stali się artystami, ponieważ wzięli udział w warsztatach plastycznych. Podczas tych zajęć wykonali zakładkę do książki, inspirowaną twórczością Stanisława Wyspiańskiego.

Były to niezwykłe zajęcia, które nie tylko przygotowywały uczniów do świadomego odbioru dzieł sztuki plastycznej, ale także rozwijały ich inicjatywę, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną.

Wycieczka ta dostarczyła dzieciom nie tylko niezapomnianych wrażeń artystycznych, ale także stała swoistą lekcją sztuki plastycznej i to także takiej, którą wykonali samodzielnie.