Kolejna akcja czytelnicza w Książu Małym

0
510

Z okazji Międzynarodowego  Miesiąca  Bibliotek  Szkolnych w Szkole Podstawowej w Książu Małym  odbyła się  kolejna akcję czytelnicza  pt.: „Szkolne przygody Gangu Słodzików”.

Uczniowie z klas II i III  chętnie  przystąpili do akcji  czytelniczej mającej na celu  doskonalenie techniki czytania, rozwijanie  wyobraźni, naukę  samodzielnego myślenia,  oraz wzbogacenie  słownictwa i  poszerzenie wiedzy o otaczającym świecie.

Akcja trwała 21 dni i polegała na codziennym czytaniu pod okiem rodziców fragmentów dowolnych książek, za co uczniowie wg regulaminu w szkole nagradzani byli naklejkami ze słodziakami.  Nad całą akcją czuwały wychowawczynie  klasy II i III oraz opiekun biblioteki szkolnej.  
 
Uczniowie, którzy solidnie realizowali zadanie i uzbierali komplety naklejek otrzymali  maskotki ufundowane przez sieć sklepów „Biedronka”, a  pozostali uczniowie w szkole otrzymali zakładki do książek z Gangiem Słodziaków.

Nagrodzeni  uczniowie  to:
1.Nina Sęk kl. II
2. Maja Wiesławska kl. II
3. Wiktoria Zyguła kl. II
4. Szymon Szyńcowicz  kl. II
5. Bartosz  Gorajczyk  kl. III
6. Nikola Górka kl. III
7. Weronika  Majewska kl. III
8.  Jakub  Trafiał kl. III
9. Jakub Szwaczka kl. III

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych.
Na zdjęciu nagrodzeni uczniowie.                     

Maria Portka-Nowak