Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu w Książu Małym

0
749

Od kilku lat w przedszkolu w Książu Małym obchodzony jest „Dzień Plusowego Misia”, który przypada na 25 listopada. W tym dniu przedszkolaki były ubrane w kostiumy przygotowane przez rodziców , paradowały misie Pandy, misie Kubusie, misie Jogi, Colargole i inne niedźwiadki.

Do wspólnego świętowania włączyły się chętne mamusie, które czytały dzieciom bajki, opowiadały o swoich pluszowych misiach z dzieciństwa.

Dzieci wraz z rodzicami i EdytąRatuch uczyły się krótkiego wierszyka o misiu, śpiewały piosenki, oraz bawiły się w „Stary niedźwiedź mocno śpi ”

Wychowawczyni Ilona Milewska zapoznała maluchów z niezwykłą historią pluszowego misia. Opowiedziała o tym jak, prezydent Stanów Zjednoczonych – Teodor Roosvelt, w 1902 nakazał uwolnić po polowaniu małego niedźwiadka.

Od tego roku powstała nowa zabawka dla dzieci w formie pluszowego misia. Nazwa się Teddy Bear, co jest oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie, która powstała 117 lat temu i mimo upływającego czasu, bywa największym przyjacielem dziecka.Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy.