Rodzinny Marszobieg z „Pasją” na Święto Niepodległości

0
571

Chociaż Stowarzyszenie „Rozwijamy pasje” ma nieco ponad rok to już po raz drugi zorganizowało Rodzinny Marszobieg z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczyście odśpiewano Hymn Polski, a potem uczestnicy zabawy stanęli na starcie i ruszyli. Można chodzić lub biegać. Liczy się ilość przebytych okrążeń – w tym przypadku boiska szkolnego w Jaksicach.

Marszobieg to impreza rodzinna, polegająca na tym, aby wszyscy zgromadzeni przeszli lub przebiegli jak najwięcej kilometrów. W tym roku udało się pokonać 309 km. To rekord, bo w ubiegłym roku uczestnicy marszobiegu przebyli wspólnie 217 km. – To niesamowicie cieszy, że robimy coś, co się podoba i jest kontynuowane, a z czasem może stanie się tradycją. – mówi wiceprezes stowarzyszenia Barbara Seweryn – Skucha.

W imprezie oprócz mieszkańców m.in. Jaksic, Przesławic, Biskupic, Komorowa i innych okolicznych wiosek, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych – Paweł Osikowski, wicestarosta Powiatu Miechowskiego oraz Dariusz Marczewski, burmistrz Gminy i Miasta Miechów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które ufundowała Gmina Miechów.

– Cieszymy się, że Gmina Miechów włączyła się do tej akcji. Zależy nam, żeby to wydarzenie było wspólnym świętowaniem mieszkańców całej gminy a może i powiatu.  Mamy również nadzieję, że Rodzinny Marszobieg na stałe wpisze się w kalendarz obchodów niepodległościowych – dodaje Ewa Majewska – Dudek, prezes stowarzyszenia.