Wesołe Maluchy nie próżnują

0
381

W motylarni

 

19 września grupa „Biedronek” udała się na wycieczkę do motylarni w Czaplach Wielkich. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji, dzięki której dzieci poznały cykl rozwoju motyla. Następnie udaliśmy się do pomieszczenia, gdzie przez mikroskopy, przedszkolaki mogły przyjrzeć się m.in. budowie skrzydeł motyli, a także zobaczyć je w różnych stadiach rozwojowych. Najprzyjemniejszą jednak częścią wycieczki było bezpośrednie spotkanie z motylami. Ponadto mieliśmy także okazję zobaczyć największą ćmę świata – pawicę atlas.

Pokaz iluzji

8 października był niezwykle „magicznym” dniem w naszym przedszkolu, gdyż odbył się pokaz iluzji. Przedszkolaki zostały przeniesione we wspaniały świat iluzji, dobrego humoru i zabawy. Zachwytom nie było końca, mali widzowie nie mogli usiedzieć na swoich miejscach. Dzieciom bardzo podobały się magiczne sztuczki, a zwłaszcza to, że same mogły „czarować” z iluzjonistą. Naszego gościa nagrodzono gromkimi brawami.

Pasowanie na Przedszkolaka

„Kochana Mamusiu i Kochany Tato,
będę Przedszkolakiem, co powiecie na to?”

17 października okazał się niesłychanie ważnym dniem w życiu Naszych Maluszków. Tego dnia dzieci, które od września rozpoczęły przygodę z przedszkolem, wzięły udział w Uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Nasze Kochane Maluszki okazały się bardzo dzielne i przy niewielkim wsparciu rodziców i dziadków zostały prawdziwymi Przedszkolakami. Po krótkiej części artystycznej wszyscy mogli wspólnie porozmawiać i skosztować słodki poczęstunek.

Karolina Grzesiak