VII Miechowskie Forum Przedsiębiorców

0
468

115 listopada 2019 r. w Urzędzie Gminy i Miasta odbyło się VII Miechowskie Forum Przedsiębiorców.

Wydarzenie zorganizowane zostało pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Miechów we współpracy z miechowskim stowarzyszeniem „Budujmy Radość”, które na organizację Form pozyskało fundusze z budżetu Województwa Małopolskiego.

Przybyłych przedsiębiorców i prelegentów powitał Burmistrz Dariusz Marczewski oraz przedstawicielki stowarzyszenia: Aleksandra Żak i Dorota Sokołowska.

Podczas spotkania Pani Małgorzata Dudziak z Wojewódzkiego Pracy w Krakowie zapoznała przedsiębiorców z możliwościami rozwoju zawodowego osób dorosłych poprzez realizację projektów „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” – dofinansowanych z funduszy europejskich.

Szczegółowo omówione zastały zasady rekrutacji oraz rodzaje szkoleń z których skorzystać mogą uczestnicy projektów. Ponadto, przedstawicielka WUP zachęcała do zapoznania się z ofertą szkoleń, która dostępna jest na stronie  https://kierunek.pociagdokariery.pl oraz w punkcie konsultacyjnym mieszczącym się w budynku Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie – pok. 13.

W czasie forum przekazano przedsiębiorcom informację, iż Alior Leasing zostaje pierwszą firmą leasingową, która w Miechowie będzie rejestrować swoje samochody (https://www.aliorleasing.pl).

W kolejnym punkcie spotkania odbyło się szkolenie warsztatowe pn. „Pokolenia na rynku pracy”, który poprowadziły trenerki: Karolina Sobera i Małgorzata Książek. Ciekawy wykład umożliwił przedsiębiorcom poznanie nowoczesnych form rekrutacji i motywowania pracowników.

Miechowskie Forum Przedsiębiorców, po raz kolejny było okazją do nawiązania kontaktów oraz budowy relacji między osobami tworzącymi środowisko biznesowe na terenie Gminy Miechów.

Na VII Miechowskie Forum Przedsiębiorców catering przygotowała Karczma Siedlisko – Agata Wołoch, a produkty ekologiczne zaprezentowała Pani Małgorzata Deńca – sklep „Dobra Natury”.